ניהול: מי באמת ממנה מנהלים בסלקום?

עזיבת יצחק פטרבורג, את תפקיד מנכ"ל סלקום, עקב מעורבות הבעלים החדשים צריכה ללמד את המנכ"ל החדש, עמוס שפירא, כי עליו לגייס את כל יכולות התמרון ויחסי האנוש שצבר בחייו כדי להתמודד עם נוחי דנקנר הדומיננטי וצוותו


הסיבה העיקרית להעברתו של יצחק פטרבורג מתפקידו כמנכ"ל סלקום, היא אי נכונותו לקבל את המלצת ראש קבוצת הבעלים אי.די.בי. (אותה עת, הבעלים המיועד) נוחי דנקנר, לעבוד עם משרד הפרסום המועדף עליו, כך לפחות נטען בתקשורת.

את פטרבורג ניתן להבין, זו התערבות בעבודת המנכ"ל. תפקיד הבעלים/הדירקטוריון הוא למנות מנכ"ל ראוי, להשגיח שלא יעשה שגיאות הרסניות ובמידת הצורך לפטרו. אי אפשר להגיד למנהל בכיר איך לנהל את העסק. בעלים הפועל כך לא יוכל אחר כך לדרוש הסברים ממנכ"לו על התנהלות לא ראויה.

עמוס שפירא, המנכ"ל הנכנס של חברת הסלולר הגדולה, יצטרך כעת לגייס את כל יכולות התמרון ויחסי האנוש שצבר בחייו כדי להתמודד עם דנקנר הדומיננטי וצוותו. כבר השבוע פורסם כי שפירא מינה מנהל כספים חדש לסלקום. ומי הוא מנהל הכספים החדש? טל רז, שהיה מנהל הכספים של אלרון, חברה הנמנית על קבוצת אי.די.בי. ומי ניהל בעבר את אלרון? היו"ר החדש של סלקום, מבכירי אי.די.בי., עמי אראל.

על פניו נראה כי ליו"ר בסלקום יהיה קשר ישיר עם מנהל הכספים. שפירא מקבל את אי.די.בי. מלמעלה ומלמטה.

שפירא יגלה שיש הבדלים בין ניהול חברה בבעלות ממשלתית – אל על, אותה עזב לאחר שנמכרה למשפחת בורוביץ – לבין ניהול חברה בבעלות של בעלים פרטיים דעתניים החולשים על שורה של חברות גדולות, ואשר לעיתים האינטרס הכלל קונצרני לא תמיד תואם לזה של החברה הבודדת.

 

מאמר זה פורסם גם כאן: https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3156621,00.html

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שוקי שטאובר

שוקי שטאובר

חוקר, סופר, עיתונאי, יועץ ומרצה בתחומי ניהול, עבודה וקריירה

מאמרים נוספים מרחבי האתר שעשויים לעניין אותך

בריאות הנפש בישראל

447 עמודים, כריכה קשה. "כלי עזר חשוב לכל מי שעוסק בתחום בריאות הנפש… צריך להיות בכל הספריות ובכל מסגרת הכשרה של אנשי מקצוע… ספר מעולה."ד"ר

"ירידה" אאוט – "שגרירים" אין

2/1/2020 בתחילת השבוע לקחתי חלק בכנס השנתי השישי של "מנהיגות ישראלית בתפוצות" – התארגנות של ישראלים החיים בחו"ל ועוסקים בפעילות ציבורית בקהילות הישראלים המקומיות שלהם.