ניהול: למי בדיוק אין אמון במי?

כפי שהדברים נראים היום שלושת בכירי לישכת ראש הממשלה שהובילו לפרישתו של ראש הלישכה נתן אשל נמצאים גם הם בדרכם החוצה. הסיבה: ראש הממשלה איבד את אמונו בהם. הוא אינו רואה בעין יפה את התנהלותם מאחורי גבו. לא עוזרים ההסברים שהם לא רצו לקלוע אותו לסיטואציה הלא נוחה.
אכן, אפשר שזו באמת הסיבה לכך שהשלושה, הנדל, האוזר ולוקר, לא שיתפו את ראש הממשלה בצעדם הנכון וההוגן, אבל אולי מבלי דעת הם חיוו בכך את דעתם על מנהיגותו, כפי שהיא נתפסת על ידם. הם הניחו שהוא יתקשה מאד להתמודד עם המצב. הם הניחו שלא יהיה לו קל לעשות את הצעד הנכון והמתבקש, צעד שמנהיג אמיתי כלל לא היה מתקשה לעשות.

על יושרה ואתיקה
מנהיגות אמיתית חורתת על דיגלה נורמות של יושרה ואתיקה. לו סבורים היו השלושה כי עמוד אש כזה מנחה את ראש ממשלתנו מן הסתם לא היו מהססים להציב בפניו את הבעיה, במצב כזה היו מניחים שהיה פועל ללא היסוס, כמוהם. אבל הם לא סברו כך, הם מכירים מקרוב את הקליינט שלהם, לכן ביקשו להוציא עבורו את הערמונים מהאש.
לוקר, האוזר והנדל ישלמו בכיסאם משום שהם, שאמורים לפי תפיסת נתניהו להגן עליו (עליו ולא על שירות המדינה והנורמות הציבוריות!), הציגו אותו בקלונו. מבלי דעת הם הביעו את דעתם האמיתית עליו.

ודבר נוסף: בלישכה של מנהיג אמיתי נתן אשל לא היה מעז לעשות את מה שעשה. הוא אפילו לא היה חושב על כך, התרבות הארגונית הייתה כובלת את ידיו.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שוקי שטאובר

שוקי שטאובר

חוקר, סופר, עיתונאי, יועץ ומרצה בתחומי ניהול, עבודה וקריירה

מאמרים נוספים מרחבי האתר שעשויים לעניין אותך

בריאות הנפש בישראל

447 עמודים, כריכה קשה. "כלי עזר חשוב לכל מי שעוסק בתחום בריאות הנפש… צריך להיות בכל הספריות ובכל מסגרת הכשרה של אנשי מקצוע… ספר מעולה."ד"ר

"ירידה" אאוט – "שגרירים" אין

2/1/2020 בתחילת השבוע לקחתי חלק בכנס השנתי השישי של "מנהיגות ישראלית בתפוצות" – התארגנות של ישראלים החיים בחו"ל ועוסקים בפעילות ציבורית בקהילות הישראלים המקומיות שלהם.