סיור היסטורי קצר

ביקרתי בכמה מאתריה הבולטים של ולורה, העיר השלישית בגודלה באלבניה, בה הוכרזה עצמאות המדינה בשנת 1912. מוזיאון העצמאות הקטן, מספר את סיפורה של אותה שנה. בולטת בו דמותו של ראש ממשלתה הראשון של אלבניה, איסמעיל צ'מאלי, ששמו מקשט את רחובה הראשי של העיר. בקצהו של אותו רחוב סוגרת את המעגל אנדרטת העצמאות, צ'מאלי בחזיתה.
המשכתי וסבבתי ברחובות העיר העתיקה, ואף טעמתי מנת פרגזה באחת מבתי-הקפה שלה. חלצתי נעליים ונכנסתי למסגד מוראדי שנבנה במאה ה-16 ושרד את השלטון הקומוניסטי. טיפסתי על מאתיים מדרגות כדי להגיע סמוך לאנדרטה לזכר חיילים קורבנות מלחמת העולם השנייה החולשת על בית-עלמין קטן. לא הרחק משם התבוננתי בפסלו של הפטריוט אבני רוסטמי [תמונה] שחי 29 שנים סוערות, בהן הספיק להתנקש בחייו של עותומאני חשוב וגם להירצח בידי בני משפחתו תאבי הנקם.
[17/9/22]

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שוקי שטאובר

שוקי שטאובר

חוקר, סופר, עיתונאי, יועץ ומרצה בתחומי ניהול, עבודה וקריירה

מאמרים נוספים מרחבי האתר שעשויים לעניין אותך

בחזרה לאותנטיות

הולכים ומתרבים המצבים בהם השוכר דירה במסגרת איירביאנבי לא פוגש את המארח. זה משאיר לו מפתח במקום מוסכם, ואם צריך מתקשרים בכתב או בשיחת טלפון.

סיור היסטורי קצר

ביקרתי בכמה מאתריה הבולטים של ולורה, העיר השלישית בגודלה באלבניה, בה הוכרזה עצמאות המדינה בשנת 1912. מוזיאון העצמאות הקטן, מספר את סיפורה של אותה שנה.

המסע לוולורה

בשעה רבע לאחת-עשרה רכשתי כרטיס נסיעה במיניבוס ארוך (25 מושבים) שעוד מעט ייסע ל-ולורה המרוחקת 181 ק"מ מסרנדה. השארתי במשרד הכרטיסים את הטרולי והלכתי לאכול